Державне підприємство «ProZorro.Продажі» з Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) розпочинає пілотний проект продажу прав на оренду земельних ділянок. Про це на брифінгу розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«ProZorro.Продажі» — система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції в державному продажі. У ній держава контролює

базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ. Така модель стимулює прозорість, прибутковість тендерів, більшу кількість учасників торгів, надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном.

За словами заступника міністра, прозора оренда землі — це один із провідних напрямів розвитку реформи продажу. Перші лоти з оренди землі з’являться в «ProZorro.Продажі» в листопаді. А згодом відбудуться перші аукціони. У планах Держгеокадастру —повне переведення земельних аукціонів в онлайн-режим, наголосив виконувач обов’язків голови відомства Олександр Колотілін.

Як повідомив в.о. директора ДП «ProZorro.Продажі» Олексій Соболев, процедура продажу узгоджена з положеннями Кодексу законів про землю і закріплена через зміни до постанови Кабінету Міністрів №688, ухвалені в червні 2018 року, які дали змогу проводити електронні земельні торги на платформі «ProZorro.Продажі». Тож тепер ніхто не зможе поставити під сумнів легітимність оренди земельних ділянок.

Пілотний проект здійснюють за підтримки проекту USAID/UK AID «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS», Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Німецького товариства міжнародного співробітництва.

Директор проекту TAPAS Петро Матіяшек зазначив: “Реформа публічних закупівель в Україні, яку підтримує проект TAPAS, набирає обертів. Запуск прозорих та відкритих аукціонів з оренди землі в системі «ProZorro.Продажі» — ще одне важливе досягнення для України.Сучасна система електронного аукціону забезпечує проведення торгів на конкурентних засадах, це ефективний інструмент у боротьбі з корупцією».

Джерело: Урядовий кур’єр