Фахівці  Головного управління  Держгеокадастру у Луганській області відвідали  нараду з питань антикорупційного законодавства  щодо

встановлених правових обмежень і заборон діяльності осіб уповноважених на виконання функцій держави.

Так,завідувач Сектору запобігання та виявлення корупції Наталія Губарєва вкотре повідомила , про те,що вступаючи на державну службу, особа, крім прав та основних обов’язків державного службовця, свідомо й добровільно приймає встановлені законодавством обмеження і заборони. Правові обмеження державних службовців зумовлені специфікою виконуваних ними державних функцій і службових повноважень, за порушення яких передбачена дисциплінарна,адміністративна та кримінальна  відповідальність.

Так, Законом України «Про запобігання корупції» № 1700, норми якого діють з 26.04.2015 року, а саме статтями 22 – 27 встановлено спеціальні обмеження стосовно діяльності осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Також, слід зауважити  про подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, яке потрібно подавати у випадку отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, яка станом на 01.01.2018 року становить 88100,00 грн. Повідомлення про суттєві зміни подається письмово до НАЗК у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет.