Запуск відкритої оренди землі в системі «ProZorro.Продажі» — найбільш безпечний і послідовний спосіб розвитку ринку землі в цілому.

Ця система вже забезпечила прозорий продаж активів на більше, ніж 9,2 млрд грн. А кожний другий аукціон з оренди майна в ProZorro.Продажі проходить з ростом ціни на 80% .

Зокрема,онлайн-торги сприятимуть створенню сучасної, прозорої й дієвої системи проведення земельних акціонів. Новий підхід скоротить час на підготовку до продажу прав оренди земельних ділянок.

Спрощення й пришвидшення супутніх процесів дозволить ефективно регулювати земельні торги й забезпечить додаткові надходження до місцевих бюджетів.

Так,онлайн-торги залучать максимальну кількість учасників, зокрема тих, які вже працюють в системі «Prozorro.Продажі». Такий алгоритм  стане фундаментом для відкритої та чесної конкуренції. Для потенційних покупців підвищиться рівень прозорості процесів.

Отже — можна буде залучити нових клієнтів. Залишається налаштувати торгові процедури відповідно до вимог Земельного Кодексу, що регулює порядок проведення земельних торгів, — і електронні торги розпочнуть свою роботу.

Постанова про оренду землі через онлайн-платформу — перший крок до утворення відкритого земельного ринку України.

Аукціони з оренди землі відбуватимуться за принципами аукціонів з оренди майна . Оскільки доступ до торгів відбуватиметься через «ProZorro.Продажі», всі учасники торгів матимуть рівні права і обов’язки та можливість прозоро і відкрито змагатися, пропонуючи найкращий сервіс.

Інформація про земельні ділянки, доступні для оренди, буде знаходитися в одній системі. Зросте рівень конкурентності за ділянки, відповідно, разом із збільшенням учасників торгів, — зросте і вартість оренди.

Ще один важливий момент: електронні земельні торги сприятимуть прозорості ринку, а сама процедура торгів буде значно легшою та доступнішою для участі, чого не було раніше.

Зміна структури ринку землі — це відкрита боротьба з корупцією, збільшення публічності та прозорості земельних торгів, а також вагомий крок до здійснення євроінтеграційної програми України

Джерело:http: //nachasi.com/2018/07/17prozoryi-rynok-zemli//