Сьогодні, 06.06.2018р., у Головному управлінні Держгеокадастру у Луганській області під керівництвом Володимира Разумцева  було  здійснено  передачу  земельних ділянок державної  власності у комунальну власність:

  • Красноріченській селищній отг у кількості 41 земельна ділянка загальною площею 1067,0609 га розташованих за межами населених пунктів на території Краснорічненської селищної ради, Бараниківської сільської ради, Новоолександрівської сільської ради Кремінського району Луганської області;
  • Нижньодуванській селищній отг у кількості 42 земельна ділянка загальною площею 529,9258 га розташованих за межами населених пунктів на території Нижньодуванської селищної ради Сватівського району та Новочервоненської сільської ради Троїцького району Луганської області;
  • Чмирівській сільській отг у кількості 49 земельних ділянок загальною площею 1548,9594 га розташованих за межами населених пунктів на території Чмирівської сільської ради, Бутівської сільської ради, Вишневої сільської ради Старобільського району Луганської області.

Так, на виконання розпорядження КМУ від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» між Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області та керівниками 8 об’єднаних територіальних громад укладені меморандуми про співпрацю при здійсненні зазначених заходів.

Слід зазначити,що процес передачі земель у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам на території Луганської області планується завершити до кінця 2018 року.

Довідково:

31 січня Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін у законодавстві.

Держгеокадастр розпочав процес передачі земель з 1 лютого 2018 року. Протягом першого тижня 99% ОТГ зробили перший крок до отримання земель у власність, підписавши меморандуми з Держгеокадастром.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).