Згідно затверджених Планів робіт на І, ІІ, ІІІ квартали, листів, які надходили на розгляд до Управляння, співробітниками Управління протягом І, ІІ, ІІІ кварталів проведено 4 перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства землевласниками та землекористувачами на території Сватівського району.

В результаті вжитих заходів державного нагляду (контролю) виявлено 1 порушення вимог земельного законодавства на площі 32,4 га, в тому числі 1 факт самовільного зайняття земельних ділянок на площі 32,4 га., 2 факти

прийняття розпоряджень (рішень) з порушенням вимог земельного законодавства, розглянуто 3 звернення фізичних осіб.

Так, проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки сільськогосподарського призначення, розташованої на території, яка за даними Державного земельного кадастру враховується у Оборотнівській сільській раді Сватівського району, за межами населених пунктів. В результаті перевірки встановлено, що земельна ділянка орієнтовною площею 32,4 га, розташована на землях сільськогосподарського призначення (поліпшені сіножаття) Оборотнівської сільської ради Сватівського району Луганської області, за межами населених пунктів, використовується для вирощування соняшнику. На час проведення перевірки, за інформацією Сватівського відділу Держгеокадастру у Луганській області державна реєстрація права на зазначену земельну ділянку відсутня, що порушує вимоги статей 791, 125 Земельного кодексу України, та свідчить про самовільне зайняття зазначеної земельної ділянки. Також під час проведення перевірки встановлено, що зазначена земельна ділянка, згідно по контурної відомості (контур № 197) Проекту роздержавлення та приватизації земель КСП імені 8 березня, віднесена до земель сільськогосподарського призначення з цільовим призначенням – поліпшені сіножаття (код згідно КВЦПЗ – 01.08) фактично використовується для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (код згідно КВЦПЗ – 01.01), що порушує вимоги статті 96 Земельного кодексу України та свідчить про використання зазначеної земельної ділянки не за цільовим призначенням.

У результаті проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства при набутті права користування (оренди) на земельну ділянку встановлено наступне. Право комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 4424010100:24:224:0007, площею 0,1 га, розташовану за адресою: вул. Челюскінців, 9в, м. Сватове, зареєстроване у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обмежень за Сватівською міською радою 30.01.2017 року за № 18822782.  Цільове призначення земельної ділянки – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної машинобудівельної та іншої промисловості, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної машинобудівельної та іншої промисловості (код згідно КВЦПЗ 11.02). Рішенням від 15.09.2016 року за № 20/8 восьмої сесії Сватівської міської ради сьомого скликання, ФОП Куліш Є.І. передано у користування (на умовах оренди) земельну ділянку площею 0,1 га (кадастровий номер 4424010100:24:224:0007) та земельну ділянку площею 0,2 га (кадастровий номер 4424010100:24:224:0010), для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної машинобудівельної та іншої промисловості, (код згідно КВЦПЗ 11.02), будівництво сміттєпереробного об’єкту (відновлення відсортованих відходів (КВЕД 38.32). Беручі до уваги те, що право комунальної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 4424010100:24:224:0007, площею 0,1 га, розташовану за адресою: вул. Челюскінців, 9в, м. Сватове, зареєстроване у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обмежень за Сватівською міською радою 30.01.2017 року, а рішення прийняте 15.09.2016 року, воно прийняте з порушенням вимог статті 123 Земельного кодексу України. На усунення виявленого порушення до Сватівської міської ради направлено клопотання.

Проведено позапланову перевірку дотримання вимог земельного законодавства при прийнятті розпорядження з питань регулювання земельних відносин Сватівською райдержадміністрацією.

В результаті перевірки встановлено, що на підставі п. 2  розпорядження Сватівської райдержадміністрації від 29.05.2015 р. № 301 «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), гр. Полевенко Н.О. (№ 516, Гончарівська сільська рада)», громадянка Росії Полевенко Н.О. отримала у власність земельну ділянку (кадастровий номер 4424081000:09:005:0004) площею 5,1165 га розташовану на землях сільськогосподарського призначення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) Гончарівської сільської ради сватівського району Луганської області, за межами населених пунктів, що порушує вимоги  п. 5 ст. 22 Земельного кодексу України, яка визначає, що землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам. На усунення виявленого порушення до Сватівської райдержадміністрації направлено клопотання.

Також проведена позапланова перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 32,7 га розташованої на землях іншого природоохоронного призначення Маньківської сільської ради Сватівського району, за межами населених пунктів. Під час проведення перевірки встановлено факт використання, зазначеної земельної ділянки не відомими особами.

Разом з тим, на виконання плану роботи на ІІІ квартал проведено перевірку з питань дотримання вимог земельного законодавства Сватівською районною радою при прийнятті рішень стосовно регулювання земельних відносин. Порушень не виявлено.