4 жовтня відбулося засідання колегії  Головного управління Держгеокадастру у Луганській області під головуванням в.о.начальника Володимира Разумцева. В роботі колегії взяли участь заступник директора департамента- начальник відділу організації планових перевірок по здійсненню державного контроля за використанням і охороною земель Департамента контроля за використанням і охороною земель Держгеокадастру Олексій Коляденко, начальники територіальних підрозділів Держгеокадастру у Луганській області, фахівці Головного управління.
На порядку денному розглядалися наступні питання:про підсумки роботи Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за І півріччя 2017р.;про підсумки роботи Відділів у районах (містах) Головного управління Держгеокадастру у Луганській області за І півріччя 2017року;щодо стану підготовки та проведення земельних торгів  територіальними органами Держгеокадастру за І півріччя 2017р.;про виконання плану перевірок на І півріччя 2017 року щодо питань дотримання земельного законодавства,використання та охорони земель усіх категорій і форм власності,родючості грунтів;про стан організації та виконання плану заходів по реалізації Стратгії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними,затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017р. №413;про стан реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру;щодо стану виправлення помилок в Державному земельному кадастрі та перенесення відомостей до Державного земельного кадастру;про стан виконання робіт з обстеження наявності та фізичного стану пунктів (3 класу)Державної геодезичної мережі України;про координацію роботи державних підприємств,що належать до сфери управління Держгеокадастру та стан оформлення прав на об’єкти нерухомого майна;щодо стану виконавської дисципліни тощо.

З підсумками роботи Головного управління за І півріччя 2017 року  учасників колегії ознайомив в.о. начальника Головного управління Володимир  Разумцев. Так, станом на 01.10.2017р. Державними кадастровими реєстраторами територіальних підрозділів Держгеокадастру області прийнято 19175 заяв на реєстрацію земельних ділянок,з яких зареєстровано 18564 земельних ділянок,надано 14973 відомостей з Державного земельного кадастру,внесено 190 змін до відомостей ДЗК, виправлено 8333 технічних помилок допущених при веденні державного земельного кадастру,внесено відомості про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць-3.

Одним  з приорітетних та першочергових завдань,покладених на Державних кадастрових реєстраторів, є виправлення помилок в Державному земельному кадастрі та перенесення відомостей до Державного земельного кадастру,з метою забезпечення об’єктивності та достовірності відомостей Державного земельного кадастру.

Стосовно інвентаризації земель,за звітний період виконувались роботи з інвентаризації земель присадибного фонду в межах населених пунктів,земель громадського призначення та комерційного використання. Фінансування робіт з інвентаризації земель проводилося за рахунок місцевого бюджету та за рахунок коштів землекористувачів.

На виконання плану –графіку проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель  населених пунктів на 2016-2017 оціночний рік у Луганській області,необхідно провести повторну нормативну грошову оцінку по 33 населеним пунктам.

Також,слід зазначити,що Головним управлінням зарезервовано 615 ділянок загальною площею 647,9 га.Станом на 26.09.2017р до Головного управління та органів місцевого самоврядування звернулося 1372 військовослужбовців з заявами про надання земельних ділянок у власність для всіх потреб.

В ході обговорення доповіді керівник землевпорядної служби області Володимир  Разумцев  заслухав пояснення начальників територіальних органів, щодо результатів виконаної роботи. Докладніше про стан підготовки та проведення земельних торгів територіальними органами Держгеокадастру за І півріччя 2017 року проінформував в.о. начальника Відділу ринку та оцінки земель Гліб Рудь.

Так, як зазначила начальник Відділу державної експертизи Світлана Карпенко,за І півріччя 2017 року до Головного управління для проведення державної землевпорядної експертизи було подано 69 одиниць документації із землеустрою та землеоціночної документації. Усі об’єкти обов’язкової експертизи, об’єктів добровільної експертизи не надходило.

Головний спеціаліст Відділу державного геодезичного нагляду Ганна Глущенко доповіла про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів(3 класу) Державної геодезичної мережі України

Після детального розгляду, по кожному з поставлених на колегії питань, винесені рішення та надані відповідні доручення  керівникам  територіальних підрозділів  Держгеокадастру у Луганській області.