З початку 2017 року експерти  державної експертизи органів Держгеокадастру Луганської  області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності  4021 проектів землеустрою з інших областей. На розгляді перебувають ще 172 проекти.

Найбільше проектів землеустрою опрацювали експерти у Сватівському  та Біловодському районах – 454 та 419 проектів відповідно, а також в Головному управлінні Держгеокадастру області – 411 проекти.

Всього на Луганщині склали кваліфікаційні іспити та здійснюють погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок 15 експертів. З них безпосередньо в Головному управлінні Держгеокадастру у Луганській  області – 2 експерти, решта 13 – у структурних підрозділах Головного управління.

Довідково:

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.