23 лютого відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Луганській області під головуванням начальника Дмитра Сергєєва. В роботі колегії взяли участь заступник начальника Управління запобігання та виявлення корупції Держгеокадастру Ігор Рубан, заступник начальника Головного управління Сергій Дмитров, начальники територіальних підрозділів Держгеокадастру у Луганській області, фахівці Головного управління.
На порядку денному розглядалися наступні питання: про підсумки роботи Головного управління за 2016 рік; про план перевірок на І квартал 2017 року щодо питань дотримання земельного законодавства,використання та охорони земель усіх категорій і форм власності,родючості грунтів та організацію його виконання;про стан реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру;про стан продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на земельних торгах у 2016 році та про заплановані обсяги продажу на 2017 рік;про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України;про стан виконавської дисципліни.
З підсумками роботи Головного управління за 2016 рік учасників колегії ознайомив заступник начальника Головного управління Сергій Дмитров Так, станом на 31.12.2015 року Державними кадастровими реєстраторами територіальних підрозділів Держгеокадастру прийнято 11 378 заяв на реєстрацію земельних ділянок, з яких зареєстровано 11 233 земельних ділянок, надано 15 176 відомостей з Державного земельного кадастру, внесено 429 змін до відомостей ДЗК, виправлено 1 335 технічних помилок допущених при веденні державного земельного кадастру. В порівнянні з 2015 роком, Державними кадастровими реєстраторами територіальних підрозділів Держгеокадастру прийнято заяв на реєстрацію земельних ділянок 15 926 (збільшення на 39,9%), з яких зареєстровано 15 580 земельних ділянок (збільшення на 38,7%), надано 20 996 відомостей з Державного земельного кадастру (збільшення на 38,3%), внесено 358 змін до відомостей ДЗК (зменшення на 16,5%), виправлено 6 294 технічних помилок допущених при веденні державного земельного кадастру (збільшення у 3,5 рази).На території області опрацьовано 236 та надано 207 витяги, заявки на які сформовані в електронному вигляді через Публічну кадастрову карту.
Станом на 25.11.2016 року проведено аналіз наданих кадастрових номерів і розпочато виконання робіт з відкриття Поземельних книг. Протягом листопада-грудня 2016 року територіальними Відділами Держгеокадастру області було відкрито 3 009 Поземельних книг, що складало 3,5% від планового завдання.
Стосовно верифікації форми 6-зем, з метою реалізації положень наказу Мінрегіону від 30.12.2015 року №337 “Про затвердження форм адміністративної звітності з кількісного обліку земель (форми №№11-зем, 12-зем, 15-зем, 16-зем) та Інструкцій щодо їх заповнення”, 06.01.2017 року була отримана та направлена в роботу територіальним органам Луганської області вихідна таблиця з форми 6-зем для подальшого проведення верифікації з актуальними відомостями щодо власників (користувачів) земельних ділянок. Необхідно опрацювати 1 млн 125 тис власників та користувачів земельних ділянок, які внесено до форми 6-зем. Роботи з цього питання розпочаті та наразі тривають. Термін виконання данного доручення 31 березня 2017 року.
Окремо треба відмітити,що станом на 29.12.2016 площа земель населених пунктів, інвентаризацію яких проведено, становить 154,4 тис. га (71,5 %). За межами населених пунктів проведено інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення на площі 220,4 тис. га, що становить 96 % від загальної площі (вся площа 229,6 тис. га).
За звітний період виконувались роботи з інвентаризації земель присадибного фонду в межах населених пунктів, земель громадського призначення та комерційного використання. Фінансування робіт з інвентаризації земель проводилося за рахунок коштів землекористувачів.
В ході обговорення доповіді керівник землевпорядної служби області Дмитро Сергєєв заслухав пояснення начальників територіальних органів, щодо результатів виконаної роботи. Докладніше, про стан виконання планів-графіків з перенесення до Державного земельного кадастру з Державного реєстру земель відомостей про земельні ділянки та відкриття поземельних книг на земельні ділянки та про результати проведення у 2013 році інвентаризації земель сільськогосподарського призначення та перспективи проведення інвентаризації з метою внесення в Державний земельний кадастр відомостей про земельні ділянки лісогосподарського,сільськогосподарського призначення та водного фонду із зазначенням орієнтовного фінансування для виконання робіт, проінформував головний спеціаліст Управління Державного земельного кадастру Микола Саєнко.
В його доповіді були зазначені та розраховані показники результатів виконання цього доручення в розрізі районів області. Також, як зазначив фахівець, за результатами аналізу були визначені територіальні підрозділи, яким слід усунути недоліки,що були допущені ними при виконанні окремих доручень. Про продаж права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на земельних торгах у 2016 році та про заплановані обсяги продажу на 2017 рік розповіла начальник Відділу ринку та оцінки земель Ірина Кордюкова: на виконання плану-графіку проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на 2016 – 2017 оціночний рік у Луганській області, необхідно провести повторну нормативну грошову оцінку по 33 населеним пунктам, а саме:
– Кремінський район – 7 н.п.
– Міловський район – 4 н.п.
– Попаснянський район – 11 н.п.
– Сватівський район – 4 н.п.
– Старобільський район – 2 н.п.
– місто Сєвєродонецьк – 5 н.п.
– 3 н.п. (9%) – документація передана на затвердження органам місцевого самоврядування (Попаснянський район);
– 1 н.п – укладений договір на виконання робіт з проектною організацією ПП «Земля Слобожанщини» (Старобільський район), знаходиться на державній експертизі Держгеокадастру;
– 29 н.п. (88%) – документація не розробляється: в зв’язку з відсутністю коштів (Попаснянський р-н), або з не визначенням виконавців робіт (Кремінський р-н), або до завершення АТО (м. Сєвєродонецьк).
Потрібно зауважити,що Продаж земельних ділянок і прав оренди на них у 2016 році здійснювалася наступним чином:
Землі комунальної власності:
-несільськогосподарського призначення – 30 ділянок, площею 3,4888 га на суму 1,607 млн. грн.
-права оренди несільськогосподарського призначення – 4 ділянки, площею 1,1500 га на суму 44,12 тис.грн.
Землі державної власності:
-права оренди земель сільськогосподарського призначення – 10 ділянок, площею 265,4665 га на суму 722,917 тис. грн
Фактично до бюджетів усіх рівнів від продажу зазначених земельних ділянок, прав оренди та сплати розстрочки за раніше викуплені земельні ділянки, надійшло коштів за поточний рік – 2,202 млн. грн.
Так, як зазначила начальник Відділу державної експертизи Світлана Карпенко,за 2016 рік до Головного управління для проведення державної землевпорядної експертизи було подано 200 одиниць документації із землеустрою та землеоціночної документації. Усі об’єкти обов’язкової експертизи, об’єктів добровільної експертизи не надходило.
В порівнянні з 2015 роком, у 2016 році було проведено державної землевпорядної експертизи документації із землеустрою та землеоціночної документації на 39 об’єктів експертизи більше.
Об’єктами експертизи були:
-4 схеми землеустрою і техніко економічного обґрунтування використання та охорони земель населених;
– 4 технічні документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;
– 3 проекти землеустрою щодо встановлення меж населеного пункту (с. Михайлівка,с. Пристине та с. Невське, с.Оволюбівка Кремінського району);
– 37 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
– 152 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
В.о. заступника начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Ганна Глущенко доповіла про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України та про план перевірок на І квартал 2017 року щодо питань дотримання земельного законодавства,використання та охорони земель та організацію його виконання.
Після детального розгляду, по кожному з поставлених на колегії питань, винесені рішення та надані відповідні доручення керівникам територіальних підрозділів Держгеокадастру у Луганській області.