Що потрібно зробити, щоб мати можливість 2 липня 2021 року закрити операцію з продажу свого паю.
- Почати процес передпродажної підготовки варто з перевірки: чи зареєстрована ваша ділянка в Державному земельному кадастрі.
Зробити це дуже просто, ввівши у вікно пошуку на порталі Публічної кадастрової карти її кадастровий номер.
Ті, у кого він є, і хто бачить свою ділянку на карті, можуть переходити відразу до пункту № 3.
- Якщо ділянка не внесена в Кадастр, доведеться пройти процедуру її реєстрації:
2.1 У випадку якщо земельній ділянці присвоєно кадастровий номер та відповідна землевпорядна документація є у громадянина, або у місцевому відділі Держгеокадастру, необхідно буде лише подати заявку про внесення відомостей до Державного земельного кадастру.
2.2 В іншому випадку необхідно укласти договір із землевпорядною організацією на виготовлення технічної документації.
На все це знадобиться приблизно місяць. Ви отримаєте витяг, який підтверджує внесення ділянки до Державного земельного кадастру та в якому вказано її кадастровий номер.
- Перевірити, чи внесені дані про вас, як про власника ділянки, до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Мін’юст надає такі дані онлайн за символічну плату.
3.1. Якщо ви володіє ділянкою на правах спільної власності, наприклад, успадкували його навпіл з вашим родичем — це відображено у Реєстрі, і вам потрібно заручитися згодою співвласників на угоду. Згода власників сусідніх ділянок вам не потрібна.
- Ознайомитися з нормативною грошовою оцінкою своєї ділянки. Відповідно до закону, це той ціновий мінімум за якого угода може здійснюватися.
Дані про НГО доступні на Порталі нормативної грошової оцінки по всіх областях України.
- Делікатне питання відносин з орендарем. Закон не встановлює переважного права орендаря на викуп ділянки.
Це логічно, оскільки орендар найчастіше є юридичною особою, яка на першому етапі на ринок не допускаються.
Однак його права в разі зміни власника ділянки захищені і зберігаються повною мірою, що також, безумовно, правильно і дозволяє забезпечити стабільність в АПК.
- Перевірити реєстрацію договору оренди на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав. Така реєстрація необхідна для того, щоб надалі уникнути судових спорів.
- Виберіть нотаріуса.