2 серпня відбулося засідання колегії Головного управління Держгеокадастру у Луганській області під головуванням начальника Дмитра Сергєєва. В роботі колегії взяли участь заступник начальника управління запобігання та виявлення корупції Держгеокадастру Ігор Рубан, заступник начальника Головного управління Сергій Дмитров, начальники територіальних підрозділів Держгеокадастру у Луганській області, фахівці Головного управління.
На порядку денному розглядалися наступні питання: про підсумки роботи Головного управління за І півріччя 2016 року; про стан відкриття поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі, але поземельні книги на які не відкриті; про надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО; про стан продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення; про стан надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг; про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України.
Відкриваючи засідання колегії, начальник Головного управління Держгеокадастру у Луганській області Дмитро Сергєєв відзначив, що станом на 01.07.2016 Луганська область виконала завдання щодо стану відкриття поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі і в рейтингу увійшла в п’ятірку лідерів серед областей України. При цьому зауважив, що ряд територіальних підрозділів не в повному обсязі впоралися з поставленою державою задачею.
З підсумками роботи Головного управління за І півріччя 2016 року учасників засідання ознайомив заступник начальника Головного управління Сергій Дмитров. За інформацією заступника начальника Головного управління відповідно до переліку кадастрових номерів на території області, на момент надання окремого доручення від 05.06.2015 №216/3-15-0.21, враховувалось 423 025 земельних ділянок, на які Поземельні книги не відкриті, з яких: 274 118 земельних ділянок перебувають на території підконтрольній українській владі; 148 907 земельних ділянок перебувають на тимчасово окупованій території, доступ до якої заблоковано, тому фактично виконання даного доручення по цих територіях не можливе з технічних причин. Станом на 01.07.2016 при виконанні окремих доручень №216/3-15-0.21, №6/3-16-0.212 відкрито 206 089 Поземельних книг, також сформовано та подано переліки кадастрових номерів, загальною кількістю 217 612 по яких Поземельні книги відкрити не можливо, до їх складу входять окупована територія 167 366 кадастрових номерів, в тому числі 13 896 по м.Луганськ, 4 565 по Попаснянському району. В своїй доповіді Сергій Дмитров також проінформував, що Головним управлінням та територіальними органами Держгеокадастру у 2016 році було здійснено моніторинг використання сільськогосподарських земель державної власності на теріторії 10 районів Луганської області на площі 2,8 тис.га. Були виявлені правопорушення на загальній площі 1,5 тис. га, з них: 129,81 га самовільно зайняті; 50,63 га використовуються не за цільовим призначенням; 1,3 тис. га інші порушення. За фактами виявлених правопорушень для вжиття заходів направлені 11 листів до контролюючих органів. Щодо питання надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані ділянки для учасників антитерористичної операції, то Сергій Дмитров зазначив, що зарезервованно 595 ділянок загальною площею 456,5 га. За I півріччя 2016 рік Головним управлінням прийнято 412 наказів щодо передачі (надання) земельних ділянок у власність (оренду) загальною площею 2424 га на звернення фізичних та юридичних осіб. Протягом півріччя Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області розглянуто та надано відповіді на 101 звернення громадян, з них: письмових – 67, на особистому та виїзному прийомі – 34. Мешканці Луганської області звертаються за вирішенням питань щодо надання роз’яснень положень земельного законодавства, укладення договорів оренди земельної ділянки та процедура продовження існуючих, порядок передачі у власність (користування) земельних ділянок та їх державна реєстрація, оформлення права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, земельні спори.
В ході обговорення доповіді керівник землевпорядної служби області Дмитро Сергєєв заслухав пояснення начальників територіальних органів, щодо результатів виконаної роботи та наголосив на особистій відповідальності кожного.
Докладніше, про стан відкриття поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі, але поземельні книги на які не відкриті проінформувала головний спеціаліст відділу Державного земельного кадастру Ольга Полька. В її доповіді були зазначені та розраховані показники результатів виконання цього доручення в розрізі районів області. Також, як зазначив фахівець, за результатами аналізу були визначені територіальні підрозділи, а саме Новопсковського, Кремінського, Біловодського, Сватівського та Троїцького районів, яким слід усунути недоліки що були допущені ними при виконанні окремих доручень.
Одним із найактуальніших питань колегії було надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО. За інформацією головного спеціаліста відділу землеустрою та охорони земель Олени Скулової до Головного управління звернулись 290 учасника антитерористичної операції. В результаті розгляду 180 надані дозвіли на розробку проекту для ведення особистого селянського господарства загальною площею 354,3850 га; звернення 56 учасників антитерористичної операції знаходиться на розгляді; 28 учасникам антитерористичної операції надані земельні ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 54,8263 га (право власності зареєстровано в юстиції); 54 учасникам антитерористичної операції була надана відмова в наддані дозволу на розробку відповідних проектів.
Фахівець, проаналізувавши роботу територіальних підрозділів по даному питанню зазначила, що добір земельних ділянок проводився на неналежному рівні та необхідно провести аналіз зарезервованих земельних ділянок і зарезервувати більш актуальні земльні ділянки, а ті які не актуальні запропонувати включити до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу права на них на земельних торгах.
«Ключовими питаннями на сьогодні є надання у власність земельних ділянок та резервування земель для учасників АТО і керівникам територіальних підрозділів треба віднестися уважно до вирішення питання, щодо добору земельних ділянок для учасників антитерористичної операції», – наголосив Дмитро Сергєєв.
Про продаж права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на колегії Головного управління розповів начальник відділу ринку та оцінки земель Ірина Кордюкова: на земельних аукціонах передано в оренду 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, загальною площею 128,8933 га, сума коштів за оренду цих земель, які надійшли до місцевих бюджетів, складає 289,109 тис. грн. На початку серпня планується провести земельні торги на 2 земельні ділянки площею 73,7000 га по Новопсковському району, про що опубліковано оголошення на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. Станом на 01.08.2016 Головним управлінням включено до переліку 91 земельна ділянка сільськогосподарського призначення державної власності, загальною площею 2271,1935 га, права оренди на які виставлятимуться на земельні торги за рахунок коштів, що сплачуються переможцем лота. По 43 земельним ділянкам сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1608,5527 га ведуться роботи з підготовки лоту для продажу прав оренди.
Головний спеціаліст відділу Державного земельного кадастру Ольга Полька у своєму виступі проінформувала про стан надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг. Згідно інформації доповідача на підконтрольній українській владі території Луганської області діє 14 Центрів надання адміністративних послуг, в яких 15 державних кадастрових реєстраторів забезпечують надання адміністративних послуг суб’єктам звернень. У поточному році кадастровими реєстраторами прийнято та розглянуто 17 892 заяви, з них щодо: надання витягу про земельну ділянку – 10 957 шт.; реєстрація земельної ділянки – 4 632 шт. З загальної кількості наданих послуг безкоштовно було надано 7 742 послуги, на платній основі – 10 150 послуг, завдяки чому державний бюджет вдалося поповнити на суму понад 644 тис.грн.
Після детального розгляду, по кожному з поставлених на колегії питань винесені рішення та надані відповідні доручення територіальним підрозділам Держгеокадастру у Луганській області. Начальник Головного управління Дмитро Сергєєв підвів підсумки колегії і звернувся до керівників територіальних підрозділів Держгеокадастру з пропозицією бути більш ініціативними щодо вирішення поставлених державою завдань.