На Луганщині на протязі поточного року Головним управлінням проведені земельні торги з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. На торгах реалізували право оренди на 23-х земельних ділянках для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та ведення фермерського господарства, загальною площею 298,9530 га, розташованих на територіях Кремінського району (14 ділянок), Троїцького району (5 ділянок), Сватівського району (1 ділянка), Новопсковського району (1 ділянка), Попаснянського району (1 ділянка), Новоайдарського району (1 ділянка). Загальна ціна продажу річної орендної плати, яка надійшла до місцевих бюджетів, складає 774,96 тис. грн.

Слід зазначити, що під час торгів розмір орендної плати за земельні ділянки збільшується в декілька разів від стартової річної орендної плати – 8% нормативної грошової оцінки. Так, по Троїцькому району: Троїцька с/рада – розмір річної орендної плати за результатами аукціону склав 59% нормативної грошової оцінки;  Розсипненська с/рада – розмір річної орендної плати за результатами аукціону склав 33% нормативної грошової оцінки; по Кремінському району Голубівська с/рада –  розмір річної орендної плати за результатами аукціону склав 11% нормативної грошової оцінки; по Новопсковському району Білолуцька с/рада розмір річної орендної плати за результатами аукціону склав 19% нормативної грошової оцінки.

Кошти, отримані від оренди земель спрямовуються до місцевих бюджетів,  та можуть використовуватись на реалізацію важливих соціально-економічних заходів, інфраструктурні проекти, а також інші потреби територіальних громад.

Довідково:
         Інформація про лоти права оренди на які виставляються на земельні торги із  зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі, кадастрових номерів, стартової річної орендної плати, розміщена на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні торги» http://land.gov.ua// .