На виконання протоколу засідання оперативного штабу з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель від 12.06.2018 р. № 4, представниками Головного управління Держгеокадастру у Луганській області 22.06.2018 р. було здійснено виїзд до Шарівської сільської ради Білокуракинського району Луганської області.

Метою виїзду була зустріч з мешканцями Шарівської селищної ради, обговорення проблемних питань у сфері земельних відносин (виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв); безоплатне отримання земельних ділянок із земель державної власності для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства; безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами; надання земельних ділянок державної власності у користування та ін.), надання відповідей, щодо ситуації, яка склалася навколо земель Шарівської сільської ради, які використовувалися без правовстановлюючих документів.

За результатами зустрічі було зарезервовано 8 земельних ділянок для учасників антитерористичної операції, які є мешканцями Шарівської селищної ради, біля 30 громадян отримали правову консультацію з питань: отримання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства; оформлення спадкового права на земельні ділянки; оформлення земельних ділянок, як відумерлої спадщини; отримання земельних ділянок такою окремою категорією громадян, як тимчасово переселені особи, тощо.

Під час зустрічі громадськість була проінформована про результати перевірки земельних ділянок Шарівської сільської ради, які використовувалися без правовстановлюючих документів, а також про те, що матеріали перевірки передані Головним управління Держгеокадастру у Луганській області до Білокуракинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області.

Також громадяни були проінформовані, щодо запровадження 6 нових електронних сервісів:online реєстрація земельної ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, online реєстрація договорів оренди земель сільгосппризначення (спільно з Мін’юстом), чотири online сервіси щодо надання різних форм відомостей з кадастру та внесення відомостей (змін до них) про земельні ділянки, а також щодо привабливості земельної децентралізації – передачі земель об’єднаним територіальним громадам.