Прийнятий закон № 2195 про електронні земельні аукціони, вносить прозорість та відкритість у земельні відносини. Основні ключові тези для того, щоб розібратися й зрозуміти зміст цього закону:

Як проводяться електронні земельні аукціони?

Земельні торги проводяться в єдиній електронній торговій системі, яка знаходиться у державній власності, функціонує та адмініструється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Це убезпечує від зовнішнього втручання у хід торгів.

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет. Таке проведення земельних торгів дозволяє віддалений доступ учасників.

Хто може бути організатором земельних аукціонів?

Фізична або юридична особа – власник земельної ділянки.

Верховна Рада АРК, Рада міністрів АРК, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію відповідно права державної чи комунальної власності на земельні ділянки.

Єдиний державний портал земельних торгів – гарантія їх прозорості

Розміщене організатором в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів з усіма додатками автоматично відображається також на Єдиному державному порталі земельних торгів.

За бажанням організатора, оголошення про проведення земельних торгів з документами та матеріалами на лот можуть публікуватися в електронних та друкованих засобах масової інформації.

Гарантія від зловживань на  земельних торгах

Розмір гарантійного внеску учасника аукціону не може бути меншим від 30%  стартової ціни продажу земельної ділянки або 30% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису). Такий розмір гарантійного внеску унеможливлює участь у аукціонах підставних учасників.

Унеможливлення фальсифікації результатів електронного земельного аукціону

Протокол про результати земельного аукціону з визначенням його переможця оприлюднюється в день завершення торгів відразу по їх завершенню.

Протокол оприлюднюється в електронній торговій системі із цифровими підписами організатора та переможця і є доступним громадськості через мережу Інтернет.