9 липня 2021 року Головне управління Держгеокадастру у Луганській області взяло участь у виїзному науково-практичному семінарі «День поля 2021», який відбувся в с. Скаргівка Сєвєродонецького району.

Головному управлінню Держгеокадастру у Луганській області було надано слово стосовно змін в земельному законодавстві, вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» від 28.04.2021 № 1423-IX, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31.03.2020 № 552-IX.

Законом повноваження розпорядження землею передані на місця, тобто із державної в комунальну власність, що є важливо для прозорого ринку сільськогосподарськими землями.

Основні кроки громадян для продажу землі:

  1. Перевірити, чи зареєстрована відповідна земельна ділянка в Державному земельному кадастрі через пошук на порталі «Публічна кадастрова карта».
  2. Якщо ділянка не внесена в Кадастр – пройти процедуру її реєстрації:

2.1 У випадку якщо земельній ділянці присвоєно кадастровий номер та відповідна землевпорядна документація є у громадянина, або у місцевому відділі Держгеокадастру, необхідно лише подати заявку про внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

2.2 В іншому випадку необхідно укласти договір із землевпорядною організацією на виготовлення технічної документації.

  1. Перевірити відомості про майно та його обтяження в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це можна зробити самостійно в «Кабінеті електронних сервісів»
  2. Ознайомитися з нормативною грошовою оцінкою своєї ділянки. Дані про НГО доступні на Порталі нормативної грошової оцінки по всіх областях України.
  3. Якщо є намір продати землю – необхідно попередити орендаря.
  4. Перевірити реєстрацію договору оренди на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав. Така реєстрація необхідна для того, щоб надалі уникнути судових спорів.

А також обрати нотаріуса для оформлення угоди.

Ось декілька простих дій, які необхідно зробити для продажу землі.

Важливо! Запуск ринку землі не передбачає скасування права на безоплатну приватизацію землі державної і комунальної власності. Це право закріплено Конституцією України, а також Земельним кодексом!