10 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки USAID «АГРО» провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами.

Круглий стіл відбувся для учасників із Луганської області. Серед ключових питань, що піднімалися учасниками:

  • Чи можливі земельні відносини в межах населеного пункту у разі відсутності генерального плану?
  • Передача у власність земельних ділянок громадянину (не члену ФГ) із земель комунальної власності, які були передані до Міської Територіальної Громади

У заході наживо взяли участь 50 представників об’єднаних територіальних громад Луганської області.

На питання учасників відповідали:

Світлана Карпенко, начальник Управління землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру в Луганській області, Микола Саєнко, начальник Управління державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру в Луганській області, Роман Лещенко, Міністр аграрної політики і продовольства України, Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи Програми USAID «АГРО», Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Резникова Катерина, експерт Всеукраїнської асоціації громад, Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України), Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру, Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Сергій Завадський зокрема зазначив, що в рамках програми підтримки Держгеокадастру сільськими громадами був внесений Законопроєкт № 2194, який передбачає не лише реформування системи державних органів, а і децентралізацію щодо розширення повноважень громад. Підкреслив, що продовжуватиметься робота над запровадженням нових електронних сервісів та реалізацією функціонування національної інфраструктури геопросторових даних.

«Для налагодження співпраці у сфері земельних відносин, роботи з територіальними громадами, а також для участі у нарадах, семінарах, конференціях та обговорення питань земельного законодавства головним управлінням визначено відповідальних осіб. Інформація доведена до відома усіх територіальних громад Луганської області, яку можна знайти на сайті головного управління. Спілкуючись із землевпорядниками громад, були розглянуті найпоширеніші питання: коли буде завершено проведення інвентаризації земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів, з метою їх подальшої передачі до територіальних громад? Які землі вважаються землями комунальної власності?» – повідомила Світлана Карпенко.

Сергій Кубах підсумував: «Згідно із Законом №1423 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» землі перейшли у комунальну власність громад, разом з повноваженнями до громад перейшла і велика відповідальність за майбутнє українських земель».

Програма USAID «АГРО» продовжує підтримувати економічний розвиток громад, тому Сергій Кубах пропонує використовувати інструментарій управління 2.0, який був розроблений в рамках програми.

Запис круглого столу у Луганській області можна переглянути за посиланням.