В статті 14 Конституції України наголошено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області спільно з Сєвєродонецькою місцевою прокуратурою та Новоайдарською районною державною адміністрацією у січні 2021 року було здійснено ряд заходів щодо повернення земельних ділянок на користь держави у зв’язку з порушенням орендарем норм земельного законодавства. Невиконання договірних відносин орендарем призвело до заборгованості.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Луганській області відносно земельних ділянок, які перебували в оренді, вживались заходи державного нагляду (контролю), за результатами яких складено акти перевірок дотримання вимог земельного законодавства, встановлено факт систематичного невикористання земельних ділянок за цільовим призначенням, що призвело до їх забур’янення та заліснення. Матеріали перевірок були спрямовані до ГУНП в Луганській області у зв’язку з тим, що орендар не з’являвся на виклики до контролюючого органу.

Місцева прокуратура звернулася з позовом до суду в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області та захистила свою позицію.

Рішенням Новоайдарського районного суду Луганської області зобов’язано повернути розпоряднику – Головному управлінню Держгеокадастру у Луганській області – 6 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, загальною площею 217,9145 га, нормативна грошова оцінка яких становить трохи більше 4млн грн.

Наголошуємо про необхідність дотримання вимог земельного законодавства та використання земельних ділянок за цільовим призначенням.