На Луганщині протягом грудня 2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Луганській області проведені земельні торги з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, на торгах реалізували право оренди на 6 земельних ділянках для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 134,1875 га, які розташовані на території Попаснянського району Луганської області. Загальна ціна продажу річної орендної плати, яка надійшла до місцевих бюджетів, складає 276,408 тис. грн.

Слід зазначити, що під час торгів розмір орендної плати за земельні ділянки збільшується в декілька разів від стартової річної орендної плати – 8% нормативної грошової оцінки. Так, по Миронодолинській селищній раді Попаснянського району – розмір річної орендної плати за результатами аукціону склав 32,8% нормативної грошової оцінки.

Кошти, отримані від оренди земель спрямовуються до місцевих бюджетів,  та можуть використовуватись на реалізацію важливих соціально-економічних заходів, інфраструктурні проекти, а також інші потреби територіальних громад.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони» (http://torgy.land.gov.ua/auction).