Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» від 10.12.2015 №888-VIII передбачено розширення повноваження виконавчих органів сільських, селищних,  міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст  в частині надання відомостей з Державного земельного кадастру відповідно до закону та вирішення інших питань у галузі земельних відносин.

Разом з тим, надання відомостей з державного земельного кадастру може здійснюватися також  адміністраторами центрів надання адміністративних послуг у порядку, встановленому Законом України «Про адміністративні послуги» або уповноваженими посадовими особами виконавчих органів місцевого самоврядування, які успішно пройшли стажування у сфері земельних відносин та відповідають кваліфікаційним вимогам.

18 квітня 2016 року, з метою реалізації нормативно правових актів у сфері земельних ресурсів, спеціалістами Головного управління було проведено стажування уповноважених посадових осіб виконавчих органів місцевого самоврядування та адміністраторів ЦНАПів.

З 22 поданих кандидатур успішно пройшли стажування 17 осіб, 5-м було відмовлено у проходженні стажування оскільки вони не відповідають кваліфікаційним вимогам, які застосовуються до осіб що уповноважені на надання відомостей з Державного земельного кадастру.

Наразі, Головне управління вживає заходи щодо забезпечення осіб, які пройшли стажування доступом до Державного земельного кадастру.