Законом України «Про землеустрій» визначено, що орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює державний нагляд у сфері землеустрою. Особи винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом. Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується розробниками документації із землеустрою у паперовій формі – підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера землевпорядника, який відповідає за кість робіт із землеустрою.

Згідно статті 186’ Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки усіх категорій та форм власності підлягає обов’язковому погодженню з територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

За тиждень з 14 квітня до 21 квітня 2016 року управління/відділи Держгеокадастру у Луганській області відмовили у погодженні по 4 проектам землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Розробниками даної землевпорядної документації були КП «Землевпорядник» Сєвєродонецької міської ради, ПП «Українськи геодезичні системи» м. Сватове, ТОВ «Слабожанський центр землеустрою» м.Сватов