Луганська область — це дуже складний в ментальному і інфраструктурному сенсі регіон. А ще ця  область , як відомо, територія АТО.

Тому,Головним управлінням та територіальними органами Держгеокадастру у Луганській області забезпечено першочерговий порядок розгляду звернень учасників АТО та   сімей загиблих військовослужбовців.

Усі учасники АТО мають право на отримання земельної ділянки. Більшість із них  стикаються з багатьма перешкодами. Інколи ці перешкоди створюються штучно.

Так,зокрема,керівництво  Білокуракинської райдержадміністрації своїми діями сприяє збільшенню соціальної напруги ,намагаючись з незрозумілих причин розмежувати  учасників АТО та викликати суспільний резонанс щодо незаконного захоплення  земельних ділянок ,які враховуються у Шарівській сільській раді.

Як зазначив начальник Головного  управління Держгеокадастру у Луганській  області Володимир Разумцев ,землевпорядна служба Луганської  області дуже відповідально ставиться до питань надання земельних ділянок учасникам АТО, а тому не може залишитися осторонь ситуації, що склалася.

Всі  учасники  АТО та сім’ї  загиблих військовослужбовців,які звертаються до землевпорядної служби області , отримують вичерпні відповіді,консультації та всебічну допомогу у вирішенні своїх питань.

У нинішньому році в Україні взагалі і на Луганщині зокрема, були зафіксовані випадки аграрного рейдерства.

Так,Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Луганській області проведена позапланова перевірка з питань дотримання вимог земельного законодавства при  використанні земельних ділянок сільськогосподарського призначення ,розташованих в межах та за межами населених пунктів на території,яка за даними Державного земельного кадастру, враховується у Шарівській с/р Білокуракинського району Луганської області.

В результаті зазначеної перевірки встановлено,що рішення ( розпорядження ,наказ тощо)   щодо надання зазначених земельних ділянок не приймалось,документи,що посвідчують державну реєстрацію права власності(користування) відсутні,що порушує вимоги статей 79,125 Земельного кодексу України та свідчать про самовільне зайняття зазначених земельних ділянок.

Подібні факти порушення земельного законодавства, на жаль, залишаються найбільш поширеними в нашій області.

Однак, державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель, що є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Луганській  області,  успішно виявляють порушників і сприяють притягненню їх до відповідальності.